НОВИЙ сезон Літературних Вівторків


Чи рухаються Чернівці у швидкості часу? Напевно, щоб відчути це, потрібно зовсім недовго побути в цьому місті й переконатися, що тут протікає свій, інший час. Часто цей час більше палімпсестний, ніж реальний, якщо таке взагалі можливо. Але у Чернівцях неодмінно переконуєшся, що можливо все!
 
Нещодавно в Чернівцях закінчився перший Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz», який став непересічною подією в культурному житті не тільки міста, а й усієї Європи. Заключна прес-конференція фестивалю відбулася під час відкриття нового сезону «Літературних Вівторків», які традиційно тривають в «Literatur Caf?» КМЦ «Українська Книга».
 
Окрім прес-конференції 7 вересня в «Literatur Caf?» відбувся вечір польського митця в широкому сенсі слова Якуба Фальковського, який став лауреатом «І Міжнародної відеопоетичної премії “Бук”» у рамках Фестивалю в номінації “найкраща режисура”.
 
Якуб ФАЛЬКОВСЬКИЙпоказав чернівчанам свої перформанси, які зафільмував на камеру, або зупинив на світлинах. Це викликало досить двояку реакцію аудиторії. Перформанська творчість Фальковського закцентована на питаннях пам’яті й минулого, особистого рішення і спілкування, можливості взаємодії та пошуку нових форм реальності. Це досить відрізняє його від перформансу, відомого в Україні. Тут такий вид мистецтва зорієнтований здебільшого на політику та акціонізм у сфері соціального. Якуб натомість вбачає у перформансі можливість практичної невідмежованості життя від мистецтва.
 
Практика показує, що подібні зустрічі необхідні чернівчанам. По-перше, як і раніше, мешканці міста готові до мистецтва, а по-друге, сьогодні готові й до нової дискусії та рефлексії цієї сфери. Тому новий сезон Літературних Вівторків обіцяє бути ще цікавішим. Вівторкова зустріч з Якубом і події Фестивалю наштовхнули мене на думку тематичної розмежованості сезонів на періоди. Отже, у найближчому періоді пропонуємо звернути увагу на питання часу та палімпсестності, що є дуже актуальним питанням для нашого міста. Найближчі заходи вже так чи інакше розроблені в цьому ключі. Тож новий сезон Вівторків буде якісно відрізнятися від попереднього і обіцяє бути ще цікавішим!
Чекаємо Вас щовівторка о 18:00 в “LiteraturCaf?” КМЦ «Українська Книга» (м. Чернівці, Центральна площа, 10). Вхід, як завжди, вільний!
  
Довідка: Якуб Фальковський народився 1984 року в Ілаві, живе і працює у Кракові.
2007 року закінчив акторський факультет Вищої театральної школи (Pa?stwowa Wy?sza Szko?a Teatralna im. Ludwika Solskiego). Зараз продовжує навчання у тій же Школі (PWST) на режисерському факультеті та на кафедрі Інтермедії у Краківській академії мистецтв. Співпрацює з Театром Новим у Кракові.
Найбільшим досвідом у акторській кар’єрі була співпраця з Робертом Вільсоном і стажування в майстернях на Long Island, New York, у 2007 році.
Займається широкою поетичною діяльністю, акторством, перформансами та артом. Робить фото і відео колажі, пише вірші, організовує виставки і намагається не робити різниці між життям і мистецтвом. «Все є єдиним процесом, який має різні форми та різні втілення…» — каже Якуб.

2 коментарі

Максим Волошин
хм… тобто двояку реакцію?
сподобалось і несподобалось?
Володимир Карагяур
Так справді реакція була двояка, але скоріше у такій формі, що зрозуміли і не зрозуміли. Якуб сказав цікаву річ, що автор не завжди вкладає в свої творе якесь значення — просто малює картинку того, що він придумав/побачив/створив — а вже сам глядач має відчути сенс та значення того, що зроблено у цьому творі. Тобто відчувати, що він сам там там бачить. Таке собі мистецтво без сенсу.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте