29 червня в „Literatur Cafe” презентація журналу «Спільне»

Ідея створити журнал соціальної критики «Спільне» зародилася в мережі «Ліва думка» близько року тому. На той час існував онлайн-журнал commons.com.ua, де регулярно подавалися авторські тексти, передруки та переклади. «Родзинкою» проекту були і є спільні переклади: в них один текст перекладає група людей, а це не лише пришвидшує процес, але й покращує якість. Колективні переклади відповідають одному з ключових принципів «Спільного»: спільні проблеми слід вирішувати із залученням якнайширшого кола людей, яких вони стосуються. Перший номер журналу «Спільне» присвячений криміналізації соціальних проблем.
         Головний редактор випуску Анастасія Рябчук коментує:
      Розмаїття контекстів, у якому спостерігаємо криміналізацію соціальних проблем, вказує на важливість і актуальність цієї теми в сучасному українському суспільстві. Адже коли політики подають питання безпеки і «боротьби зі злочинністю» як державний пріоритет і пропагують ідею «сильної руки» у стримуванні соціального невдоволення, вони роблять це «з метою подолати дефіцит легітимності, який оточує їх щоразу при скороченні економічної підтримки і соціального захисту» (бо у сфері соціального захисту, як ми знаємо, «сильної руки» держави вже давно немає).
         Червоною ниткою через усе число проходить теза про зростання ролі каральної держави за неолібералізму як реакції на поглиблення нерівностей та соціального неспокою. «Скупе крило соціального захисту та щедро фінансоване каральне крило, очолювані моралізмом, змінили композицію бюрократичного поля в страшенно згубний для демократії спосіб», — підсумовуємо ми слідом за Лоїком Ваканом.
         Редакційна колегія журналу соціальної критики «Спільне» наголошує публічну роль суспільних наук і сподівається, що заторкнуті в цьому числі питання зумовлять публічну дискусію і сприятимуть пошуку рішення соціальних проблем шляхом структурних змін, а не покарання бідних.
         У «Literatur Cafe» завітає головний редактор журналу Анастасія Рябчук та співредактор Тамара Злобіна. Гості розкажуть про наступні номери журналу, актуальні теми та плани його розвитку.
Інтернет-спонсор — мережа компанії «LANgate».
      «Literatur Cafe»– затишне місце в Чернівцях, де кожного дня, окрім неділі, з 12:00 по 22:00 завжди можна випити доброї кави або посмакувати смачними тістечками. А щовівторка о 18:00 тут відбуваються різноманітні літературні імпрези.

2 коментарі

Святослав Вишинський
22 червня під час лекції в Києві це відзначив і російський ісламський філософ Гейдар Джемаль, підкресливши інтегрованість кримінального світу в соціальну машину та його спеціальну роль «відрізати» маргіналізовані низи від будь-яких форм соціального і політичного протесту та самоорганізації.
Ірина Тригуб
шкода, що пропустила. думаю, цікаво було.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте