Річниця Літературних Вівторків і Маріанна Кіяновська

За рік Літературні Вівторки стали такими ж органічними в культурному житті міста, як і дихання для людини. Помічаєш, коли немає чим зробити черговий вдих. Певною мірою Літературні Вівторки дали поштовх і для інших речей і подій у нашому місті та поза його межами.

Цього разу Літературні Вівторки відвідала Маріанна КІЯНОВСЬКА – одна з культових поеток сучасної української літератури. Окрім її поезії, яка прийшла до «Literatur Café» у стані трохи зміненої атмосферності, відвідувачі святкового Вівторка почули й відзначену Європейським Союзом прозу Маріанни, яка залишилася менш побаченою і відміченою в Україні. А також вінки сонетів та нові вірші Маріанни КІЯНОВСЬКОЇ, яка відвідала Чернівці вперше й була в захваті від цього міста.

2 коментарі

Максим Дупешко
Літературні вівторки — велика подія у нашому місті. За рік було проведено 48!!! літературних вівторків! Досі ніколи не було проведено у місті за один рік стільки літературних акцій! А це, як мінімум 50, а то й 60 авторів. Звичайно, не кожного разу Сашку й Христі вдавалося запрошувати найвідоміших. Але чи багато людей може нарахувати хоча б 48 українських письменників?
Звичайно, були вівторки, які не кожен міг витримати, адже деякі автори були дуже своєрідні і могли сприйматися лише тими людьми, що займаються безпосередньо літературою.
Сашко та Христя за цей рік ніколи не намагалися ділити авторів на «своїх» і на «не своїх». Доступ до вівторкової трибуни мали і літератори з, так би мовити, опозиційних літературних угрупувань, течій чи формувань. Не було і вікового поділу.
Хотілось би порадити (це я зроблю і в усному порядку), щоб було побільше вечорів, де залучаються відвідувачі «вівторків», бо часом буває, що вони нудяться, коли приїздить аж надто філософський автор. Прекрасні спогади у відвідувачів про ті вечори, коли кожен міг читати власні твори, або й творити прямо в «Літкафе» і одразу ділитися написаним.
А також побажати процвітання дітищу цих гарних молодих людей, і здійснення їхньої мрії — Буковинського Феномену, задля якого вони і працюють. А літвівторки — це перший і вагомий крок до його матеріалізації.
Леся Воронюк
хоча я на літвівторках буваю і рідко через роботу, та добре знаю, що це дуже прогресивне, а найголовніше — стабільне зборище літрозуміючих людей, бо в нас часто щось зароджується, але більше 1-2 разів не відбувається, а тут — все має свій ритм і логіку, думаю, ці літвівторки і літкафе сформують літературне обличчя Чернівців на українському рівні!
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте